مشاوره کسب و کار کارآفرینی

مشاوره کسب و کار کارآفرینی

اغلب کارآفرینان دست تنها هستند و از حمایت لازم برخوردار نیستند. منظور از حمایت همیشه حمایت مالی و سرمایه نیست بلکه بسیاری اوقات بجز سرمایه، همفکری تخصصی و همراهی روحی و معنوی چیزی است که ما کارآفرینان به آن نیاز داریم تا چراغ دلمان را روشن نگاه داریم و برای تامین سایر منابع برنامه ریزی و حرکت کنیم. هدف ما همراهی شما در مسیر کارآفرینی با ارائه خدمات مشاوره کارآفرینی و مشاوره کسب و کار می باشد.

مشاوره کسب و کار کارآفرینی توسط اساتید  و مدیران مجرب برتر کشور

منتظر تماس شما کارآفرینان هستیم

با ما تماس بگیرید

شماره تماس :   ۰۹۱۴۹۰۵۱۳۸۰- ۰۹۰۳۱۲۳۶۵۷۶  

بیکاری به خصوص بین جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها یک معضل اجتماعی است. اگرچه دولت در تمام برنامه ها و سیاست گذاری های خود به این امر مهم توجه خاصی دارد، اما باید یادآوری شود که ایجاد اشتغال توسط بخش دولتی محدود و در شرایط فعلی شاید تأثیر کمی بر کاهش نرخ بی کاری داشته باشد. در این صورت یکی از بهترین راه ها برای توسعه اشتغال، ایجاد کسب و کارهای کوچک، کارآفرینی از طریق فناوری اطلاعات کار از راه دور است، این فعالیت ها با توجه به بژگی های خاصی خود مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته و خوشبختانه نتایج مثبتی هم داشته است. استفاده از تجربیات کشورها می تواند راه گشای مفیدی برای ما در زمینه ایجاد فرصت های شغلی در کسب و کارهای کوچک و متوسط و کار از راه دور باشد.

استفاده از تجربیات کشورها می تواند راه گشای مفیدی برای ما در زمینه ایجاد فرصت های شغلی در کسب و کارهای کوچک و متوسط و کار از راه دور باشد. کسب و کارهای کوچک در کشورهایی که به اجرا در آمده است نقش مهمی در رشد و توسعه صنعتی و اقتصادی آنها داشته، منجر به ایجاد فرصت های شغلی بیشتر، کاهش بی کاری، افزایش ثروت و در نتیجه کاهش فقر، هدایت تعداد بیشتری از جوانان به سمت خوداشتغالی و تقویت روحیه خوداتکایی آنها شده است. همچنین این روند نقش ارزنده ای در فرایند خصوصی سازی و ایجاد انگیزه برای کارآفرینی نیز داشته است. کسب و کارهای کوچک در ارتباط با تنوع روابط اجتماعی و نیاز جوامع به خصوص نیازهای دنیای تجارت زمینه ساز مشاغل جدیدی گردیده است. این مشاغل نیز همراه با پیشرفت های زمان می توانند در حوزه های مختلف به وجود آیند.

همان گونه که در پنجاه سال قبل نام اینترنت و تجارت الکترونیک به فکر کسی خطور نمی کرد و امروز منشاء یک تحول بسیار عظیم گردیده، شاید در سال های اینده آنچه را که ما امروز پیشرفت می دانیم به فراموشی سپرده شود. به هر حال در هر زمینه ای می توان مشاغل نو را به وجود آورد، اما آنچه را که در این زمینه امروز مورد نظر است، مشاغلی نو هستند که افراد بتوانند آنها را در محیط های غیر اداری و رسمی به صورت کارآفرین، کار از راه دور و کار در منزل انجام دهند.

همچنین باید گفت که بیشترین مشاغل جدید در عرصه خدمات قابل ارائه هستند زیرا بیشتر از تولید منشاء ایجاد فرصت های شغلی می باشند. از طرفی تکنولوژی اطلاعات به همراه پیشرفت های سریع خود مشاغل جدیدی را هم پدید می آورد و از ویژگی های مشاغلی که به همراه این علوم به وجود می آیند، به روز بودن آنهاست .صاحب نظران بر این عقیده هستند که به ازاء هر شغل که در صنعت نرم افزاری ایجاد می گردد، بیش از ۷۵موقعیت شغلی می تواند از طریق کاربرد فناوری اطلاعات در دیگر زمینه ها پدید آید و بنابراین سالانه میلیون ها شغل در این حوزه کاری ایجاد می شود.

اکنون شرایط کسب و کار با آنچه را که در گذشته وجود داشته متفاوت است، انعطاف پذیری، رقابت، جستجو برای راه های جدید کسب و کار، ایده های نو، تکنولوژی ارتباطات، درخواست درآمدهای بیشتر، برخی از آنهاست و زمان آن فرا رسیده است تا جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به روش های جدید روی آورند. و به جای آن که منتظر کاری در بخش عمومی و دولتی باشند، خود به عنوان کارآفرین با خویش فرما وارد فعالیت شوند. گروه آنلاین در اینجا سعی می کنیم مشاغلی معرفی شوند که در ترغیب دانش آموختگان به کارآفرینی و قبول مسؤولت برای شروع به کار در هزاران فرصت شغلی موجود مؤثر باشد و به خصوص در بخش تکنولوژی اطلاعات که بیش از هر بخش دیگری در آن مشاغل نو پدید می آید.

جویندگان کار باید بدانند که نقطه شروع یک کسب و کار، مطالعه و کارسنجی در آن است، یعنی قبل از هر چیز، باید شغل مورد علاقه خود را مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار دهند و در مورد راهکارهای آن تفکر کنند، از آنجائی که تکنولوژی اطلاعات فرصت های جدید شغلی را به آن دسته از کارجویان که دارای مهارت های بیشتری هستند می دهد، برای کسانی که از این مجموعه استفاده خواهند کرد دانستن دانش کاربرد کامپیوتر و اینترنت ضروری است. گروه مشاوران کارآفرینی و کسب و کار آنلاین پروژه در اینجا نمونه هایی از مشاغل نو در صنعت IT، مشاغلی را که می توان از راه دور یا منزل انجام داد و مشاغلی برای ایجاد بنگاه های کوچک و متوسط، معرفی می کنیم.

مشاور تغذیه از طریق اینترنت

زندگی با داشتن عدم تحرک کافی مشکلات عدیده ای را از لحاظ جسمی و روحی برای مردم پدید آورده است . چاقی ، بیماری های جهاز هاضمه ، فشار خون ، ناراحتی های قلبی ، عروقی و بسیاری دیگر نیز حاصل آن است . در چنین شرایطی، بسیاری مایلند زندگی سالمی داشته باشند و برای رفع مشکلات و ناراحتی های جسمی خود به تغذیه سالم روی بیاورند و به طور عمده علاقمند هستند تا تحت نظر پزشک یا کارشناس تغذیه ناراحتی های خود را کاهش دهند. در بخش دیگری از زندگی ، موضوع بسیار پر اهمیت تغذیه کودکان و نوجوانان است که با توجه به عادات غلط تغذیه و استفاده از خوراکی های بسته بندی و مضراز یک طرف و عدم رشد کافی کودک به دلیل نا آگاهی پدران و مادران جوان و نرسیدن به آنها به دلیل تراکم کار و مشغله های شغلی وزندگی، از سوی دیگر بحث تغذیه سالم در مهدهای کودک و برخی از مدارس ، نیاز به متخصصین این بخش را افزایش داده است.

مطالعه و ارزیابی انواع گوناگون غذاها و خوراکی ها و کیفیت آن در سلامتی و رشد و نمو گروه های خاص و تأثیر آن در رفع نارسایی هاو کاهش بیماری های مختلف ، تنطیم برنامه غذایی برای افراد، بیماران ، کودکان ، نوجوانان، زنان ، تنظیم برنامه های غذایی رژیمی با توجه به عادات غذایی و بودجه افراد ، آشنایی با پخت غذاها و کاهش آثار نا مطلوب طرز تهیه آن بر سلامتی ، ارزیابی عوامل مختلف مربوط به تغذیه و مسایل غذایی در جوامع مختلف ، ارائه برنامه های آموزشی مربوط و توان بخشی به گروه های نیازمند ، برنامه ریزی و سرپرستی پرهیزهای غذایی ، امور تغذیه درمانی از جمله وظایف یک کارشناس تغذیه است.

درصورت علاقمندی به چنین حرفه ای و داشتن تحصیلات لازم در این زمینه ابتدا باید مطالعه دقیق در طبخ انواع غذاها و پخت های مختلف ، باتوجه به سبک زندگی مردم ، تهیه آرشیوی کامل از اطلاعات لازم ، شناخت غذاهای مخصوص رشد کودکان و نوجوانان، غذاهای رژیمی و جلوگیری از چاقی و جمع آوری اطلاعات و مطالبی که مورد نیاز است آنها را مورد بررسی قرار داده و بهترین الگو ها را استخراج نمایند سپس وب سایتی را با نام خوب طراحی و راه اندازی کرده آنرا بر روی موتور جستجوگر پربیننده قرار دهید و کار را شروع کنید.

در اوایل ممکن است به دلیل کثرت رقبا و عدم آشنایی کافی مردم با وب سایت شما مشتریان کمی به شما مراجعه کنند ولی به مرور زمان و با تبلیغ و انجام کار درست و ارزشمند مشتریان بسیار زیادی خواهید یافت. پرداختن به این حرفه خطراتی را نیز در بردارد که باید ریسک آن را به صفر رسانید زیرا این شغل با جان و زندگی مردم ارتباط دارد و باید ظرافت های بسیاری را در نظر گرفت.

مهارت ها و امکانات لازم:

داشتن مدارک کارشناسی و بالاتر در رشته های مهندسی تغذیه ، صنایع غذایی و گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت و انجام کار و آموزش های لازم ، توانمندی در جهت تدوین برنامه های غذایی ، شناخت مواد مختلف غذایی ، ویتامین ها و آثار آن بر افراد و بیماری های خاص زنان ، کودکان ، نوجوانان ، دوران رشد و بلوغ و … شناخت خوراکی های غیر مفید و مضر بر سلامت، افزایش آگاهی های لازم در این زمینه ، آشنایی با علوم روز تغذیه، همین طور آشنایی با کاربرد کامپیوتر و اینترنت و استفاده از آنها ، توان به کارگیری نرم افزارهای مرتبط ، تهیه برنامه های لازم برای کار با کامپیوتر ، به روز نگهداری سایت ، از جمله مهارت های لازم در این زمینه است.

برای شروع به کار در این حرفه به یک دستگاه کامپیوتر پرسرعت ، ارتباط با شبکه اینترنت ، اسکنر، چاپگر ، تلفن و نرم افزارهای لازم ، کتاب ها ، مجلات و برشورهای مربوطه ، مورد نیاز است.

فنون بازاریابی

استفاده از تبلیغات اینترنتی در سایت های پربیننده و سایت های سلامتی ، تغذیه ، پزشکی ، بدن سازی ، غذا و آشپزی ، تهیه برشورهای تبلیغی همراه با آدرس و پست الکترونیک ، تلفن و ارسال آن به خانه و اماکنی که مشاوره نیاز دارند ، تهیه آدرس های پستی و پست الکترونیک خانواده هایی که ممکن است از این خدمات استفاده کنند و ارسال نامه و برشور و یادآوری امکان استفاده از برنامه های کارشناس تغذیه به صورت آن لاین On Line و با هزینه های جزیی جهت دست یابی به سلامتی بیشتر و اندام متناسب تر و داشتن فرزندان سالم و … ارسال خبرنامه های مربوط به تغذیه برای مشتریان و افرادی که ممکن است جزء مشتریان وب سایت شوند. در جهت انجام مشاوره تغذیه، می توانید برای شرکت های زیادی که مواد غذایی مناسب تولید می کنند نیز تبلیغ کنید مانند فرآورده های لبنی ، رب ها ، آب لیمو، آب میوه ، سبزیجات یخی ، میوه های خشک و … که می تواند بر درآمد شما بیافزاید.

توصیه های ضروری

  1. به دقت مراقب باشید توصیه ها و برنامه های شما برای مشتریان موجب آسیب یا بیماری نشود. ا – عوارض جانبی پاره ای از رژیم های غذایی را یادآوری کنید.
  2. ارائه بهترین توصیه ها و روش های تغذیه همگام با پیشرفت های علوم پزشکی
  3. . افزایش دانش و آگاهی های لازم در زمینه مربوطه
  4. . تعامل با مراجعین و برخوردهای مناسب و از سر حوصله و صبر و داشتن متانت. ا- امانت داری در آگاهی با روحیات و زندگی خصوصی افراد .